logo
logo
logo

Ова се стартните состави на Словенија и Данска! (ФОТО)

Vecer | 16.06.2024

Ова се стартните состави на Словенија и Данска! (ФОТО)

Вечерва од 18 и 21 часот се играат двете средби од групата – Ц на овој шампионат. Прво во Штутгарт силите ќе ги одмерат селекциите на Словенија и Данска, а потоа се игра дербито на денот во Гелзенкирхен, меѓу Србија и Англија.

Што се однесува до стартните состави на Словенија и Данска, селекторите на овие две селекции веќе ги објавија со кои тоа играчи ќе го започнат овој меч.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk