logo
logo
logo

Ова се стартните состави на Белгија и Словачка! (ФОТО)

Vecer | 17.06.2024

Ова се стартните состави на Белгија и Словачка! (ФОТО)

Од 18 часот во Франкфурт, во меч од групата – Е, се игра вториот натпревар од 1.коло во оваа група. Се среќаваат Белгија и Словачка. Познати се и стартните состави, а тука се Де Брујне, Лукаку, Доку, додека кај Словачка тука е Шкрињар.

Ова се составите:


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk