Откако попладнево се одиграа баражите за пласман во елитата, сега се познати сите 12 клубови кои во следната сезона ќе играат во Првата лига. За првпат во историјата на самостојна Македонија на фудбалски план, ќе го нема Вардар, ќе го нема ни Силекс, клуб кој по вторпат испаѓа од елитата.

Но затоа тука се Тиквеш, Брегалница, Скопје…

Ова се сите 12 клубови кои во следната сезона ќе играат во ПМФЛ:

ШКЕНДИЈА

ШКУПИ

СТРУГА ТЛ

МАКЕДОНИЈА ЃП

РАБОТНИЧКИ

ПЕЛИСТЕР

А.ПАНДЕВ

БОРЕЦ

РЕНОВА

БРЕГАЛНИЦА

СКОПЈЕ

ТИКВЕШ

sportmedia.mk