logo
logo
logo

Олимпик Марсеј се договори со Манчестер Ј. за потписот на Гринвуд

Vecer | 10.07.2024

Олимпик Марсеј се договори со Манчестер Ј. за потписот на Гринвуд

Француски Олимпик Марсеј постигна договор со Манчестер Јунајтед за постојан трансфер на Мејсон Гринвуд.

Гринвуд тренира сам, додека клубот ја решава неговата иднина, кој се чини е веќе завршена работа, откако Марсеј и Манчестер Ј. си подале рака за договорот.

Французите ќе платат 26,7 милиони фунти за откуп на договорот на Гринвуд, од кои 23,3 милиони фунти се фиксни, додека во вид на бонуси се предвидени дополнителни 3,4 милиони фунти.

Јунајтед, исто така, треба да добие 50 отсто од секоја идна продажба.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk