Она што беше најавувано пред, и за време на ол-стар викендот, пред малку доби и официјална потврда.

Блејк Грифин е нов член на тимот на Бруклин Нетс, со што овој тим дефинитивно станува еден од најсериозните кандидати за титулиата во НБА лигата.

Грифин им се приклучува на Џејмс ХАрден, Кевин Дурент и КАјри Ирвинг со што овој тим станува преполн со супер звезди.

Грифин доаѓа од тимот на Детроит каде што досега имаше сезонава 12.2 поени просек.

 

sportmedia.mk