Македонската фудбалска репрезентација ќе добие навивачка химна, по повод пласманот на Европското првенство, најавија од ФФМ.

На официјалната Фејсбук страница, има дел од химната која можете да ја слушнете подолу.

„Сложни сме и со вас одиме, гласно силно да ве бодриме, нека се тресе сега цела Европа од една силна, моќна Македонија“, се пее во дел од химната.

 

sportmedia.mk