Напаѓачот на Арсенал Пјер-Емерик Обамејанг откри дека ќе остане една недела во болница откако се заразил со маларија за време на настапот за Габон во квалификациите за Купот на Африка пред неколку недели.

Африканецот соопшти дека се чувствува добро и среќен е што докторите бргу го детектирале вирусот и веќе го лекуваат.

sportmedia.mk