Раководството на италијанската Серија „А“ одлучи дополнително да го помести мечот Јувентус – Наполи кој беше закажан на 17. март.

Двата клуба испратија барање да се помести натпреварот, а челниците излегоа во пресрет и го закажаа за 7. април.

Овој меч требаше да се игра уште 4. октомври, но поради случаи на коронавирус во Наполи, најпрво беше регистриран со службена победа на Јувентус, а потоа по жалбата на клубот од Неапол, одлучено е да се игра.

 

sportmedia.mk