logo
logo
logo

Нов кикс на Баерн, само нерешено против Фрајбург (ВИДЕО)

Vecer | 01.03.2024

Нов кикс на Баерн, само нерешено против Фрајбург (ВИДЕО)

Фудбалерите на Фрајбург успеаја да извлечат реми 2:2 на домашен терен против Баерн во 24. коло од германската Бундеслига.

Баварците доживеаја нов кикс кој може дополнително да ги оддалечи од шампионската трка со Леверкузен. Домашните поведоа веќе во 12. минута со голот на Гунтер, а во 35. минута, Баерн израмни преку Матис Тел.

Баерн успеа да направи целосен пресврт  со голот на Мусиала во 79. минута, но домашните не се предадоа и успеаја преку Оле да израмнат ана 2:2 во последните минути од мечот.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk