logo
logo
logo

Нотингем Ф. го купи Фелипе од Атлетико (М), до полноќ ќе го има и Кејлор Навас!

Vecer | 31.01.2023

Нотингем Ф. го купи Фелипе од Атлетико (М), до полноќ ќе го има и Кејлор Навас!

Нотингем Форест го објави потписот на искусниот дефанзивец Фелипе од Атлетико Мадрид.

Фелипе се сели во редовите на „шумарите“ со договор до летото 2024 година.

„Мој сон беше да играм во Премиер лигата и навистина сум возбуден што ќе бидам дел од овој прекрасен, брзорастечки клуб. Тоа е голем предизвик за мене и јас донесов јасна одлука да бидам дел од историјата овде и да растам со клубот“, изјави Фелипе.

Навивачите на Нотингем вечера се уште го чекаат топ-трансферот на голманот Кејлор Навас, кој успеа да го убеди ПСЖ да му дозволи да се пресели во Премиер лигата. Трансферот на Навас треба да биде комплетиран до полноќ.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk