Ликува но и, му доликува…

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ го прошетал својот омилен трофеј по убавата плажа Брајтон во Мелбурн.

Дури девет пати во кариерата Новак го испочитувал традиционалното фотографирање и шетање по познатиот “Norman Bruks Čelendž kup“ со пехар, во Мелбурн.”

После огромниот притисок кој го носи финалето, голема прослава и обврска кон медиумите, следи прердвиден ден за фотографирање.

Минатата година Ноле позирал во зеленило на познатата Ботаничка бавча, а сега со својот сакан пехар прошетал по плажа.

Да потсетиме, Новак во неделата по 9. пат во кариерата станал шампион Австралија опен, бидејќи во финале го совладал Русинот Даниел Медведев со 3:0 во