logo
logo
logo

Њукасл почнал преговори со Гордон, фудбалерот денеска не бил на тренинг

Vecer | 24.01.2023

Њукасл почнал преговори со Гордон, фудбалерот денеска не бил на тренинг

Њукасл ги започна официјалните преговори за крилото на Евертон, Ентони Гордон. Целта на менаџерот на Њукасл, Еди Хау е да донесе ново засилување во нападот на „страчките“ оваа зима.

Њукасл нуди околу 45 милиони евра, вклучувајќи бонуси, за Гордон, но Евертон сака најмалку 60 милиони евра за 21-годишниот играч. Фудбалерот според последните информации, денеска не се појавил на тренинг на тимот од Ливерпул.

За крилниот напаѓач на „Карамелите“ е заинтересиран и Челзи.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk