По триумфот над Пик Сегед во Лигата на шампиони, ракометарите на ПСЖ имаа поинаков тренинг. Раул Гонзалез одлучи дополнително да ја подобри атмосферата. Шпанскиот стратег одлучи наместо ракомет, неговите момци да се опуштат со кошарка.

Очекувано, под обрачите царуваше Данис Кристопанс. Летонскиот џин не би сакал никој да го има за противник.

sportmedia.mk