Тотенхем води на „Емирати“, а нестварен гол постигна Ерик Ламела.

Речиси од првиот обид, Тотенхем стигна до водство на Арсенал. Ламела постигна прекрасен погодок со т.н. рабона, кој со сигурност ќе конкурира за наградата „Пушкаш“.

sportmedia.mk