logo
logo
logo

Немили сцени од Гелзенкирхен: Србите и Англичаните се испотепаа! (ВИДЕО)

Vecer | 16.06.2024

Немили сцени од Гелзенкирхен: Србите и Англичаните се испотепаа! (ВИДЕО)

Иако дури 5.000 полицајци беа ангажирани од германските власти да ја држат под контрола ситуацијата во Гелзенкирхен во пресрет на вечерашниот меч меѓу Србија и Англија, сепак дојде до инциденти и немили сцени.

Имено беа забележани тепачки меѓу двете навивачки групи, летаа столици, а потоа се префрлија работите и на улиците во Гелзенкирхен.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk