logo
logo
logo

Нема запирање – Леверкузен впиша нова победа и е на +11 од Баерн

Vecer | 23.02.2024

Нема запирање – Леверкузен впиша нова победа и е на +11 од Баерн

Баер Леверкузен продолжи со успешните настапи во Бундес лигата, а вечерва во рамките на 23 коло го совлада Мајнц со 2:1 и ја зголеми разликата во однос на Баерн на +11. Баерн по двата едноподруго порази ќе мора да победи против Лајпциг ако сака да го одржи чекорот во спротива шансите за титулата ќе ги сведе на минимум.

Луд гол на Гранит Џака! (видео)

Баер поведе со прекрасниот гол на Гранит Џака во 3 минута. Сепак, Мајнц изедначи во 8.минута преку Кор. Резултатот не се смени се до 68 минута кога Роберт Андрих го погоди голот на противникот. Тоа всушност беше голема грешка на противничкиот голман кој ја испушти топката и таа заврши во мрежата.
Последните 10 минути Мајнц ги играше со фудбалер помалку поради црвен картон на Нганкам.
Мајнц е претпоследен на табелата.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk