Нејмар пред четири години ги урна сите рекорди, за неверојатни 222 милиони евра од Барселона премина во редовите на ПСЖ.

Бразилецот во каталонскиот гигант играше четири години и освои се што можеше, а потоа ги изненади сите со одлуката дека се сели во Париз.


sportmedia.mk