Талант Душебаев ги изгуби нервите на вечното полско дерби меѓу Висла Плоцк и Келце. Неговите синови Алекс и Дани изедоа ќотек од страна на противничките ракометари, а Талант целосно полуде. Тренерот на Келце им се пушти на официјалните лица, на крајот заработи црвен картон.

 

sportmedia.mk