Се чини дека пролетниот дел во тековната сезона во ПМФЛ викендов може и дефинитивно да почне. Како што велат нашите информации, барем со оние клубови со кои контактиравме, освен Македонија ЃП, на Ковид-19 тестовите кои ги плати Фудбалската федерација на Македонија, негативни се сите и во Работнички, Вардар, Струга Трим Лум, Ренова, Академија Пандев, Силекс, Беласица. Искрено со останатите клубови не успеавме попладнево да стапиме во контакт како би ги пренеле информациите дали има евентуално позитивни некаде.

Да повториме дека вчера и завчера се тестираа на корона вкупно 420 лица, и тоа играчите, тренерите и дел од раководствата на сите наши прволигашки клубови.

sportmedia.mk