Фудбалската асоцијација на Англија се договори со британската влада да има публика на трибините за финалето во рамките на Карабао Купот на „Вембли“.

На дуелот меѓу Манчестер Сити и Тотенхем ќе има од 4.000 до 8.000 гледачи, голем дел од нив ќе бидат локални граѓани и претставници на здравствените установи.

Правилата за доаѓање не се утврдени, најверојатно ќе се бара доказ за примена вакцина или негативен ПЦР тест.

Овој дуел се игра на 25. април и ќе послужи како проба за процесот на враќање на публиката кој се планира да се спроведе веќе во мај.

sportmedia.mk