Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродором синоќа ја остварија и осмата победа во домашното првенство. На гостувањето против ТФТ во градското дерби, „штрковите“ одиграа меч со неколку навистина атрактивни моменти.

Во едно Видео успеаја да соберат дел од најатрактивните потези од мечот. Погледнете.

sportmedia.mk