logo
logo
logo

Нагелсман: Германија ќе атакува најмалку на полуфинале на ЕП 2024

Vecer | 23.02.2024

Нагелсман: Германија ќе атакува најмалку на полуфинале на ЕП 2024

Селекторот на германската фудбалска репрезентација Јулијан Нагелсман изјави дека целта на неговата селекција е да стигне најмалку до полуфиналето на претстојното Европско првество.

„Како навивач, поважно ми е како тимот игра и настапува отколку само резултатот. Репрезентацијата долги години е на дното. Верувам дека ако одиграме четири или пет добри натпревари, а потоа победиме и во четвртфиналето против врвна репрезентација, тогаш тоа може да се нарече добар настап на Европското првенство за Германија“, изјавил Нагелсман.

Германците се домаќини на Европското првенство кое ќе се одржи од 14 јуни до 14 јули.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk