Само што пристигна во таборот на Атлетико Мадрид на позајмица од тимот на Лион, Муса Дембеле мора да оди во изолација затоа што е позитивен на коронавирус.

Тој пристигна во главниот град на Шпанија, како засилување за Атлетико, со право на откуп на лето, а важи за еден од највалитетните фудбалери кои заиграл во шампионатот на Феанција изминатите сезони. Сепак, сезонава не може да се пофали со некоја супер статистика затоа што на 16 мечеви има постигнато само еден гол.

 

sportmedia.mk