ФОТО: twitter.com/LDNFootbalI

Втор пат во историјата Челзи ја освојува Лигата на шампионите. „Ушестиот“ пехар повторно заврши на „Стемфорд Бриџ“ и тоа после девет години. Овојпат Томас Тухел ги однесе „сините“ до европскиот трон, одиграа маестрално финале, дефанзивно прецизни, цврсто во средниот ред и офанзивно доволно добро за да победат. Челзи – Манчестер Сити 1:0. Резултат и моменти за паметење…

sportmedia.mk