logo
logo
logo

Модриќ сака да игра на СП 2026! Затоа ја одбил понудата на Дон Карло!

Vecer | 21.02.2024

Модриќ сака да игра на СП 2026! Затоа ја одбил понудата на Дон Карло!

Статусот на Лука Модриќ (38) во Реал Мадрид е лош за Хрватот. Оваа сезона, која е последна за него во Мадрид со оглед на тоа дека договорот му истекува во јуни, ретко кога е стартер а добива се помала и помала минутажа.

Модриќ е гневен, но сеуште не кажува што и како и во иднина. А се знае дека има понуди од МЛС и С. Арабија.

Интересно беше вчера откако медиумите во Шпанија открија дека Карло Анчелото му понудил на Лука во следната сезона да биде дел од неговиот стручен штаб. Но по неколку часови исто така се појави информација дека Хрватот ја одбил таа понуда со оглед на тоа дека тој сака да игра на СП 2026 и дури потоа имал немера да се пензионира, а тоа значи дека Модриќ ќе игра фудбал најмалку уште две сезони.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk