Италијанскиот Тутомеркато објавува денеска дека тимот на Милан ќе се обиде да го доведе во своите редови, Џулијан Бранд, членот на Борусија Дортмунд.

Најпрво, според написот, Милан би се обидел да го доведе на позајмица вредна 5 милиони евра, а потоа доколку се биде во ред со изведбите на Германецот на Сан Сиро, да биде активирана и клаузулата од 22 милиона евра следното лето.

 

sportmedia.mk