Милан Ристовски го постигна својот прв гол во првенството на Словачка, по враќањето во тимот на Спартак Трнава.

Тој денеска погоди за својот тим во поразот од Сеница 2:1. Ристовски погоди за водство на Спартак од 0:1, но во финишот во последните две минути домашните направија пресврт и на крајот ги освоија бодовите.

 

sportmedia.mk