Од Плоцк, Марија Ковачева

Иако дојдоа во половичен состав во Плоцк и се сочуваат со голем број на пехови, сепак во Металург се одржува позитивната атмосфера. Ракометарите по вечерата традиционално направија мини-турнир во плејстејшн, дефинитивно најдобриот тим-билдинг за опуштање.

Тимот од Автокоманда утре го игра вториот дуел со Висла Плоцк во рамките на Европската лига.

sportmedia.mk