Иако се беше готово, речиси готово, иако имаше и вербален договор за 40 милиони евра по сезона во наредните две години за потпис на нов договор, Лео Меси го шокира ПСЖ. Имено според “Марка“, најдобриот фудбалер во светот ги информирал пребогатите газди на “светците“ дека тој во јуни ќе се оди од Париз.

Се шекулира дека Аргентинецот сака да се врати во Барселона, дека сакат токму на “Камп Ноу“ да ја заврши својата блескава кариера.

Исто така се најавува дека во изминатите денови се интензивирале разговорите со Ал Хилал, тим од С. Арабија, кој на Меси му нуди 300 милиони евра по сезона.

Во секој случај целиот фудбалски свет е во исчекување.


sportmedia.mk