logo
logo
logo

Меси не потпишува со ПСЖ додека не види каков ќе биде тимот идната сезона

Vecer | 19.03.2023

Меси не потпишува со ПСЖ додека не види каков ќе биде тимот идната сезона

Лионел Меси се уште не го обновил договорот со ПСЖ, бидејќи се сомнева во проектот на клубот.

Според Фабрицио Романо , ПСЖ веќе доставил понуда до Меси за продолжување на договорот, но истата не е прифатена, само поради тоа што Меси не верува во овој ПСЖ дека може да биде европски гигант.

Во декември, двете страни постигнале вербален договор за продолжување на договорот и решија да почекаат да разговараат за деталите. На првата средба за ова прашање, која се одржа во февруари, страните не можеа да постигнат целосен договор, а тоа не е поврзано само со финансиската страна на прашањето.

Меси сака да види каков ќе биде клубот следната сезона: кои играчи ќе си заминат, дали тренерот ќе остане. Лео исто така сака да посвети повеќе време на разговори за должината на новиот договор. Во оваа насока, ќе треба да одржат уште неколку средби.

Меси има намера да остане во Европа, но дали ПСЖ ќе го убедли со проектот за следната сезона, засега не се знае.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk