Мерцедес, доминантниот тим во Формула 1 во последните некилку сезони кои му овозможија Луис Хамилтон да ги достигне сите можни рекорди во овој спорт, денеска преку социјалните мрежи го покажа болидот за сезоната 2021.

Како што може да се види Хамилтон и Ботас одново ќе имаат супер болид, на него црната боја доминира.

Инаку официјално овој болид се нарекува MercedesAMG F1 W 12 E.

sportmedia.mk