Цели 58. минути Манчестер Сити се обидуваше да го скрши отпорот на Лестер на гостински терен, а тоа му успеа на Менди во таа минута.

Потоа погоди и Жесус за нова победа на Сити во Премиерлигата, и предност од 17 бодови пред Јунајтед, и два меча повеќе. Но предноста треба да биде доволна за Сити да ја врати титулата во своите редови.

 

 

sportmedia.mk