Манчестер Ј. е вториот патник во четврфиналето на ФА Купот во Англија. Вечерва по 120-минутна битка на „Олд Трафорд“, момците на Солскјер успеаја со голот на МекТоминај во 98. минута да дојдат до посакувана предност, која умешно ја сочуваа до крај и си го визираа местото меѓу осумте кои ќе се борат за ФА Куп трофејот.

Вест Хем имаше добри моменти, но не успеа да искористи ниту една од шансите кои ги креираше, особено во завршницата на регуларниот дел од мечот.

 

sportmedia.mk