Данил Медведев нема да настапи на Мастерс-турнирот во Монте Карло. Рускиот тенисер утринава дозна дека е позитивен на Ковид-19. Тој веднаш замина во изолација, според првите информации нема никакви симптоми.

 

sportmedia.mk