logo
logo
logo

Медицинско чудо: Беше во кома 19 дена, а сега повторно ќе игра фудбал!

Vecer | 28.02.2024

Медицинско чудо: Беше во кома 19 дена, а сега повторно ќе игра фудбал!

Животот а посебно фудбалот знае да “раскаже“ неворајтни приказни. Една од тие е дека Серхио Рико, голманот на ПСЖ повторно ќе игра фудбал.

Имено познато е дека пред 10 месеци падна од коњ и се здоби со екстремно тешка повред. Во кома беше 19 дена а на интензивна нега 36 дена. Во билница беше вкупно 2,5 месеци. Таа битка со помош на докторите Рико ја доби, а сега сака да му се врати на фудбалот.

Голманот се појавил на тренинг комплексот на ПСЖ, се очекува деновиве откако ќе добие „виза“ од докторите да почне и со тренинзи.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk