Во првото полувреме на мечот меѓу Гранада и Манчестер Јунајтед во четвртфиналето во Лига Европа се случи мал прекин, откако гол маж влета на теренот.

Полицијата реагираше брзо и го извади од теренот, но тој веќе стана сензација на социјалните мрежи.


sportmedia.mk