logo
logo
logo

Мбапе со скршеница на носот

Vecer | 17.06.2024

Мбапе со скршеница на носот

Најдобриот француски фудбалер Килијан Мбапе се повреди на мечот со Австрија и мораше да го напушти теренот. Новиот играч на Реал Мадрид удри со глава во противнички играч Кевин Дансо, па седна на тревата држејќи се за носот од кој течеше крв.
Изгледа се работи за скршеница, а лекарскиот тим го повлече од игра. Интересно, Мбапе додека излегуваше одлучи да се врати на теренот и да задржи време, па судијата му покажа жолт картон за ова однесување.
Веројатно францускиот напаѓач на следниот меч ќе го гледаме со заштитна маска на лицето.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk