Турскиот тим го отпушти Ерол Булит, а улогата на привремен тренер до крајот на сезоната ја превзема спортскиот директо, Емре Белезоглу.

Според тамошните информации, раководството на клубот веќе стапиле во контакт со 62-годишниот стручњак. Неофицијално, Сари е близу до договор. Новата рунда на преговори е закажана за следната недела и тогаш ќе биде познато дали италијанскиот тренер ќе седне на клупата на Фенербахче.

Сари последниот ангажман го имаше во Јувентус со кого освои титула во Серија А, а претходно работеше со Челзи и Наполи.

sportmedia.mk