Нашата најдобра фудбалска репрезентација денеска го одработи својот втор тренинг во пресрет на стартот на квалификациите за СП во Катар 2022 година. Почнуваме во Букурешт во четврток навечер, каде и гостуваме на Романија. Следуваат дуелите со Лигхтенштајн и Германија, тоа се трите меча во овој мартовски циклус.

Почнуваме во Букурешт, а желбата се вика Катар и пласман на СП во 2022 година.

Од фотографиите направени од денешниот тренинг кој се одржа на ФФМ, се гледа дека атмосферата е добра, работна, тука се и повратниците Агим Ибраими, Даниел Аврамовски…

Секако дека Горан Пандев е предводникот, така и треба.

Да се знае кој е капитен.

 

sportmedia.mk