Тимот на Македонија ЃП во последен момент се засили со напаѓачот со потекло од Того, но со данско односно канадско државјанство Лудвиг Амла Коџо. Спортмедиа го најави трансферот пред неколку дена.

„Лавовите“ предмалку го промовираа како нов играч, и тој е замената Калид, досегашниот прв напаѓач на Македонија ЃП, кој замина и направи трансфер во Африка.

Македонија ЃП го стартува пролетниот дел од шампионатот во недела против Струга Трим Љум на гостински терен.

 

sportmedia.mk