logo
logo
logo

Мајорка со гол во 90 минута ги порази Рајо и Димитриевски

Vecer | 11.02.2024

Мајорка со гол во 90 минута ги порази Рајо и Димитриевски

 

Столе Димитриевски бранеше 90 минути на голот на Рајо Ваљекано во поразот на гостувањето кај Мајорка во 24 коло на Ла Лига. По првото полувреме немаше погодоци, а само што почна вториот дел Санчез погоди за водство на домашните. Рајо изедначи преку Гарсија по големата грешка на дефанзивците, а кога се чинеше дека екипите ќе си поделат по бод се затресе мрежата.

По нафрлување на Родригез, топката дојде до Ведад Муриќи кој со глава го совлада македонскиот голман.

Рајо е 14-ти на табелата со 24 бода, а има три порази по ред односно пет меча по ред нема победа. Мајорка е веднаш зад нив со бод помалку.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk