Елиф Елмас игра прекрасно на денешниот меч со Казахстан. Македонскиот репрезентативец едноставно ги полудува противничките фудбалери. Такво нешто се случи пред првиот гол за македонскиот национален тим, кога Елмас од својата половина помина неколку фудбалери во стилот на Марадона, а потоа дефанзивците на Казахстан мораа со фаул да го спречат неговиот продор.

ПОГЛЕДНЕТЕ:

 

sportmedia.mk