epa10517126 Luke Shaw of Manchester United reacts after the English Premier League soccer match between Manchester United and Southampton in Manchester, Britain, 12 March 2023. EPA/Adam Vaughan EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or ‘live’ services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

Еден од најоспоруваните фудбалери на тимот на Манчестер Јунајтед годиниве, бекот Лук Шо, се согласи да потпише нов четиригодишен договор со тимот од Олд Трафорд.

Англискиот репрезентативец е стандарден со години во тимот, и покрај огромниот број критики упатени на негова адреса за игрите и формата. Сепак, целиот тим на Јунајтед со години се мачи на играчки и резултатски план, па секако дека тоа не било само вина на Лук Шо.

Напротив, искусниот дефанзивец добива награда за напорот даден во дресот на Јунајтед и тој уште долго ќе биде дел од клубот од Олд Трафорд.

 


sportmedia.mk