logo
logo
logo

ЛШ: Ќе добие ли Тухел уште вечерва „клоца“? Мбапе и ПСЖ ставаат печат на четвртфиналето!

Vecer | 05.03.2024

ЛШ: Ќе добие ли Тухел уште вечерва „клоца“? Мбапе и ПСЖ ставаат печат на четвртфиналето!

Вечерва од 21 часот се играат првите реванш мечеви од 1/8 финалето во тековната сезона во ЛШ. На „Алијанц Арената“ во Минхен, домашниот Баерн го дочекува Лацио, тим кој што на првата средба триумфираше со 1:0 и со предност ќе го започне овој реванш.

Баерн Минхен вечерва мора да оди натаму, во спротивно Томас Тухел добива предвремен отказ.

Такви се барем најавите. Останува да сочекаме до вечерва.

Во Сан Сабестијан тимот на Сосиедад се среќава со ПСЖ. Познато е дека Килијан Мбапе и компанија имаат 2:0 во првиот меч, се очекува тимот од Париз да го завери својот пласман во следната фаза, во четвртфиналето.

ДВОЈКИ ЗА ВЕЧЕРВА – 1/8 ФИНАЛЕ (РЕВАНШИ) – 21 Ч

БАЕРН МИНХЕН – ЛАЦИО (0:1)

СОСИЕДАД – ПСЖ (0:2)

*Во загради се резултатите од првите мечеви


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk