Во Кавадарци во близина на стадионот, е поставен видео-бим преку кој го гледаат бараж дуелот со Силекс, и навиваат за својот тим да го добие мечот, и да обезбеди прволигашки статус.

Дуелот се игра на Арената во Скопје, а не може да присуствуваат навивачи поради ковид протоколите.

sportmedia.mk