logo
logo
logo

Лоши вести за Реал: Алаба се враќа дури во 2025 година!

Vecer | 10.07.2024

Лоши вести за Реал: Алаба се враќа дури во 2025 година!

Иако се очекуваше дека оваа есенска полусезона сепак ќе биде во составот на Реал Мадрид, сепак повредата на Давид Алаба е далеку посериозна отколку што се претпоставуваше во прв момент. Освен тоа што во декември 2023 ги скина лигаментите, тој ја повредил и рскавицата на коленото па така ќе може да заигра дури на почетокот од следната година.

Алаба и поради оваа повреда го пропушти ЕУРО 2024 каде што Австрија беше елиминирана од Турција во 1/4 финалето.

Секако дека ова се лоши вести за Карло Анчелоти, ако се знае дека токму Алаба беше столбот на одбраната на “кралевите“ пред да се повреди.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk