Леон Бејли (23) во следната сезона ќе го носи дресот на Астон Вила. Тој и дефинитивно го напушти Баер Леверкузен и се пресели во Премиерлигата. Со оглед на тоа дека интернациналецот од Јамајка имаше договор со Германскиот клуб, Астон Вила за отштета ќе плати 35 милиони евра.

Самиот Бејли не криеше дека посакува ваков трансфер.

Сакам нов предизвик, време е за Премиерлигата“ истакна Бејли. По завршувањето на лекарските прегледи, се очекува о официјализација на овој трансфер.

 

sportmedia.mk