Некогашниот тренер и играч на Милан и Јувентус, легендарниот Фабио Капело, смета дека битката за титулата во Италија е завршена.

„Сега кажувам она што го кажав веќе пред неколку недели. Интер е новиот шампион на Италија. За мене тоа е завршена приказна“, рече Капело.

„Мора да му се честита на Конте. Неговата офанзивна игра вреди со плод. Играше офанзивен фудбал, со ризик во одбраната. Според мене Јувентус има подобар тим, но Конте подобро ја знаеше својата екипа“, смета Капело.

 

sportmedia.mk