logo
logo
logo

ЛЕ – 1/8 финале: Рома против Брајтон, а Ливерпул, Леверкузен и Милан против ривали по мерка

Vecer | 23.02.2024

ЛЕ – 1/8 финале: Рома против Брајтон, а Ливерпул, Леверкузен и Милан против ривали по мерка

 

Денеска точно на пладне во Нион се одржа ждрепката за 1/8 финалето во Лигата на Европа. На истата сакаше да се сретнат Рома против Брајтон, ова е дербито во оваа фаза. Интересно големите фаворити се избегнаа меѓусебен, односно Ливерпул, Милан и Леверкузен имаа лесна ждрепка и не би требало да имаат никакви проблеми за да одат натаму.

ДВОЈКИ ЗА 1/8 ФИНАЛЕТО

СПАРТА ПРАГА – ЛИВЕРПУЛ

МАРСЕЈ – ВИЉАРЕАЛ

РОМА – БРАЈТОН

БЕНФИКА – РЕНЏЕРС

ФРАЈБУРГ – ВЕСТ ХЕМ

СПОРТИНГ – АТАЛАНТА

МИЛАН – СЛАВИА ПРАГА

КАРАБАХ – ЛЕВЕРКУЗЕН

Инаку мечевите од оваа фаза во Лига Европа се закажани за 7 и 14 март. Во секој случај се очекуваат интересни дуели.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk