logo
logo
logo

Лацио го „растури“ Милан и го турна Наполи кон Скудетото (ВИДЕО)

Vecer | 24.01.2023

Лацио го „растури“ Милан и го турна Наполи кон Скудетото (ВИДЕО)

Фудбалерите на Лацио го совладаа Милан со 4:0 на „Олимпико“ во дерби натпреварот од 19. коло на италијанската Серија А. Римјаните предводени од капитенот Сергеј Милинковиќ Савиќ вечерва блеснаа, а убедливиот триумф над актуелниот шампион Милан го израдува и лидерот Наполи, кој по ова коло има дури 12 бода повеќе од „росонерите“.

Со оваа победа Лацио се искачи на третото место и сега заостанува само еден бод зад Милан.

Головите за Лацио ги постигнаа Сергеј Милинковиќ Савиќ (4’), Закањи (38’), Луис Алберто од пенал (67’) и Фелипе Андерсон (75’).


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk